7 kwietnia 2016 13:35

Passion Education Inspiration 2016 Warszawa Stadion Narodowy

Passion Education Inspiration

2016 Warszawa

Autor: AGNIESZKA CIECIORA

Zdjęcia: DANIEL KRAKOWIAK

Pasjonaci sportu, fani pięknego i zdrowego ciała oraz gwiazdy światowego formatu w jednym miejscu! Edukacja, ciekawość, poprawa kondycji i fit sylwetka. Wiele powodów i wiele opinii, jednak cel ten sam – Pasja!

Jedna z największych konferencji fitness w Europie już za nami. Konferencja PEI na Stadionie Narodowym w Warszawie przyciągnęła blisko 1,5 tysiąca uczestników. Większość z nich to młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Każdy z nich mógł zobaczyć i wysłuchać jednych z najlepszych motywatorów, dietetyków oraz trenerów polskiej sceny kulturystycznej. Już z samego rana z całej Polski nadciągali ludzie pełni pasji i nadziei, a wyjechali zmotywowani i z dość sporą wiedzą zdobytą podczas wykładów.

Konferencja nie miała na celu tylko inspirować, ale przede wszystkim edukować młodych ludzi. Główne założenie całej imprezy to wykłady wypełnione ogromem wiedzy i doświadczeniem dietetyków z wieloletnim doświadczeniem. Tadeusz Sowiński mówił o podstawach diety i żywienia oraz wprowadził wszystkich do dalszej części programu. Jedną z czołowych postaci był Akop Szostak, który bardzo szczegółowo zagłębił się w tematykę doboru diety oraz żywienia sportowców. Zdradził też jak wyglądają przygotowania jego zawodniczek do sportów sylwetkowych. Duże zainteresowanie wzbudził blok Michała Karmowskiego, który dostarczył dużo informacji o suplementacji w sporcie i ich wpływie na osiągnięcia sportowe. Nie mniej ciekawy był wykład Pawła Głuchowskiego, który mówił o zasadach efektywnej suplementacji i ich wpływie na regenerację organizmu oraz medycynie ortomolekularnej w sporcie.

DSC_5655 DSC_5741 DSC_6060DSC_6083

Jedną z głównych gwiazd obecnych na konferencji był Simeon Panda. Sportowiec, model oraz motywator treningowy znany na całym świecie. Słynie z nienagannej sylwetki i nietuzinkowej urody. Mówił o plusach i minusach życia na ciągłej diecie i byciu fit. Jak to jest prowadzić życie sportowca i co go motywuje do dalszych treningów to jedne z tematów przez niego poruszonych.   Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej zadając mu pytania, na które chętnie odpowiadał.

DSC_5991

W dalszej części dość konkretna i rzeczową wiedzą podzieliła się z nami dietetyczka Anita Laskowska, wspominając o roli białka i aminokwasów w żywieniu sportowców. Nie mniej ciekawym blokiem tematycznym był wykład dotyczący treningów. Michał Karmowski przedstawił poszczególne metody treningowe oraz wspomniał o periodyzacji treningowej. Bardzo ważnym punktem był wykład Michała Dachowskiego, który uświadomił jak ważna jest regeneracja potreningowa. Najciekawszym i głównym punktem wykładów był blok dotyczący motywacji. Uczestnicy nie ukrywali, że to ich najbardziej interesuje i po to właśnie tam przyjechali. Wojciech Herra wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie i co więcej jeszcze bardziej zmotywował wszystkich do dalszej pracy.   Pierwszy krok, cel i motywacja to tylko kilka omawianych elementów. Jak pokonać głos, który mówi, że nie dasz rady i jak wykorzystać osiągnięte rezultaty w drodze po mistrzostwo – te rady dały mocnego kopa wszystkim obecnym na wykładzie.

DSC_5646 DSC_5643 DSC_5641 DSC_5630

Po wszystkich wykładach każdy z uczestników otrzymał certyfikat oraz upominki od sponsorów. Na każdym krześle czekała niespodzianka,a podczas wykładów był tez czas na kilka konkursów i nagrody.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strefa „STARS”, gdzie od rana ustawiała się kolejka do Michelle Lewin oraz Simeona Panda. Fani gorącej latynoski nie ukrywali emocji już podczas oczekiwania. Michelle motywuje kobiety na całym świecie. Ma ponad 6 milionów fanów na social mediach. Niegdyś zawodniczka bikini fitness, teraz fotomodelka i motywatorka. Na konferencji zaskoczyła fanów swoja naturalnością i przemiłą osobowością. Do Polski przyjechała wraz z mężem, który na konferencji prasowej również udzielał odpowiedzi. Gwiazdy bardzo chętnie pozowały do zdjęć i pomimo przekroczenia czasu nie odmówili nikomu. Podpisywali swoje zdjęcia, rozdawali autografy, buziaki, a Michelle nie stroniła od uścisków, a nawet ocierania łez wzruszenia fanów. Wzbudziła ogromną sympatię wszystkim uczestników oraz fotoreporterów. Nie ominęła nikogo. Pomimo zmęczenia była nawet możliwość na krótką rozmowę z gwiazdą oraz zrobienia popularnego selfie!

Gwiazdy przez dość długi czas były obecne w strefie „VIP”, gdzie kontynuowane było spotkanie oraz czas na zdjęcia. Po krótkiej przerwie gwiazdy wróciły na konferencje prasową, gdzie odpowiadały na pytania fotoreporterów i mówili o swoich planach zawodowych.

DSC_5978 DSC_5960 DSC_5808

Na imprezie nie mogło zabraknąć Sylwii i Akopa Szostak, którzy wraz z   firmą Olimp byli dostępni też na swoim stoisku. Akop miał też swój udział w wykładach tematycznych. Wraz ze swoją żoną byli również obecni w trefie „STARS”, gdzie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Przez kilka godzin byli tylko dla fanów. Nie było możliwości, żeby przeszli choćby kilka metrów bez zatrzymania się i nie zrobienia kilku fotek z fanami. Nie stronili nawet od udzielenia wywiadu i choć bardzo zajęci, znaleźli chwilę dla SdW. Oboje zgodnie twierdzą, że byli tam właśnie dla fanów i to dzięki nim istnieją. Na co dzień motywują tysiące Polaków, dlatego nie chcą być uchodzeni za niedostępnych i chętnie wychodzą do ludzi. Wszystko co robią jest naturalne i tacy są na co dzień, a w mediach społecznościowych piszą z serca i chcą zarażać innych pasją do sportu.

DSC_6077

Nie możemy zapomnieć o naszej mistrzowskiej parze fitnessu. Hanna Garboś i Grzegorz Płaczkowski godnie prezentowali się na stoisku Scitec Nutrition. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich fit maniaków. Para jak zawsze prezentowała świetną formę i z uśmiechem rozdawali produkty firmy Scitec. Nie zabrakło też dobrej zabawy i wspólnych zdjęć z fanami oraz znajomymi i przyjaciółmi z branży fitness. Obok nich dostępna była VanityStyle Celebrity Wall, dzięki której zabawie nie było końca. Przebieranki i śmieszne zdjęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, a wszyscy którzy robili sobie zdjęcia mogli wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez firmę FitProfit – popularnego operatora kart sportowych.

DSC_5776 DSC_5976

Na konferencji oprócz wykładów tematycznych była też część wystawowa. Mogliśmy posmakować różnych produktów firm suplementacyjnych takich jak : Real Pharm, Scitec Nutrition, Olimp, USN oraz Formativa Pharma Nutrition, która całkiem niedawno pojawiła się na rynku. Muscle Clinic prezentował całą gamę niemieckich produktów. Produkty suplementacyjne nie były jedyną przekąską dostępną na PEI. Spore zainteresowanie wzbudziły produkty firmy Legal Cakes, które swoje smakołyki kierują głównie do zawodników i osób na dietach redukcyjnych. Wypieki te nie zawierają cukrów prostych i są odpowiedzią na tak zwane „cheat meal-e”. Firma zaopatrzyła też cała strefę „VIP” we wspaniałe przekąski i jogurty o małej zawartości tłuszczu. Nie zabrakło też firmy FitMeal, KikFitBar, JoyFood czy Melvit oraz H15 Boutique & Signature Restaurant, które dopełniły pulę wystawców specjalizujących się w zdrowych posiłkach.

DSC_5661 DSC_5944 DSC_5954 DSC_5946 DSC_5660 DSC_5977 DSC_5988 DSC_5986

Na części wystawienniczej nie mogło zabraknąć czegoś co kobiety a w szczególności fitnesski lubią najbardziej, czyli ciuszków. Na tle innych dostrzegliśmy nową, z impetem wkraczającą na rynek markę Endorfina. Warte uwagi były tez produkty Wake Up & Squat oraz 2Skin Fitness and DanceWear. Nie możemy też zapomnieć o bardzo popularnych gorsetach, które obecnie są dużym wsparciem dla osób trenujących sylwetkowo. Gorsety Fitness i ich produkty stały się bardzo popularne u zawodniczek, a firma realizuje nawet indywidualne zamówienia z nadrukami imiennymi.

DSC_5669 DSC_5984

Na imprezie można było również skorzystać z urządzenia TANITA , zbadać swój skład ciała i uzyskać kilka istotnych wskazówek zdrowotnych. Dodatkowo firma BLACKROLL oferowała wszystkie dostępne nowości, które od jakiegoś czasu pomagają sportowcom samodzielnie leczyć kontuzje oraz poprawiają, giętkość, motorykę i balans ciała.

DSC_5963

Partnerem medialnym imprezy było SdW oraz SFD. Patronat medialny między innymi objęły takie media jak : 6Pack, PolishFitness, PoTreningu.pl i wiele innych.

DSC_5781

Impreza odbiła się dużym echem wśród pasjonatów sportu oraz zwolenników zdrowego trybu życia. Pasja do sportu zgromadziła wiele osób z branży. Zawodników kulturystyki, fitness, gwiazd polskiej i zagranicznej sceny fitness oraz wielu motywatorów.

Podczas imprezy zostały ogłoszone osoby nominowane do nagrody FitMotywatora’16. To już trzecia edycja konkursu Fitness Motywatory a finał odbędzie się już 2 lipca 2016.

Jak widzimy firma IC Events kolejny raz dowiodła, że pasja do sportu łączy ludzi a już teraz zaprasza na druga edycję PEI, która odbędzie się w dniach 22-23 października br. Imprezę poprowadzi Jakub Mauricz, a jedną z gwiazd zagranicznych będzie Sergi Constance. Kto jeszcze będzie przemawiał i jakie tym razem gwiazdy zagoszczą w Warszawie dowiemy się już niebawem. Jednak już teraz możemy zdradzić, że konferencja będzie dwudniowa. Pierwszy dzień to konferencja szkoleniowo motywacyjna z zakresu treningu,   dietetyki, suplementacji oraz psychologii w sporcie. Drugi natomiast będzie poświęcony przygotowaniom do startów sportach sylwetkowych.

Już ruszyła przedsprzedaż biletów!!! Musicie tam być! SdW też będzie.